İnceleme Ekle

Sultanahmet’te bir yanda Sultahahmet Camii bir yanda deniz manzarasıyla büyüleyen, ev yapımı doğal kahvaltılıklarıyla mest eden bir de üstüne üstlük güler yüzlü çalışanlarıyla mutlu eden bir mekan var: Saade Kahvaltı.

Bir gidenin bir daha vazgeçemeyip müdavimi olduğu, İstanbulluların ve yerli-yabancı turistlerin gözdesi haline gelen mekanda, kahvaltı yapmak bambaşka bir anlam kazanıyor.

Tadına doyum olmayan, ev yapımı ve lezzetli kahvaltılıklar

Mekanın en beğenilen özelliklerinden bir tanesi hiç kuşkusuz enfes kahvaltılıkları oluyor. Çeşit çeşit ev yapımı reçeller, devalı kızartılarak getirilen ekmekler, ıspanaklı börekler, taze peynirler, sınırsız çay, zeytinler, yeşillikler ve dahası burada serpme kahvaltı olarak servis ediliyor. Fiyat olarak kişi başı 55 TL kahvaltıcı mekanlara göre bir parça pahalı gibi gözükse de, kahvaltının kalitesi bunu hak eden cinsten oluyor. Arzu ederseniz serpme kahvaltıya ek olarak sahanda sucuk, menemen gibi yumurtalı seçenekleri de hazırlatabiliyorsunuz. Kahvaltının ardından manzaraya karşı kahve keyfi yapmak da bu mekanda mümkün kılınıyor.

Ayrıca beğendiğiniz ev yapımı reçellerden, Antep’ten gelen baharatlarla hazırlanan salçadan ve zahter’den satın alarak evde de bu lezzetlere doymanız mümkün.

Martıların oyunlarına eşlik eden manzarayla İstanbul’u seyretmeye doyacağınız bir yer

İşletme Sultanahmet Camii’nin yanı başında, görkemli camiyi ve muhteşem deniz manzarasını görebilecek şekilde konumlandırılmış. Martıların heyecanlı çığlıkları, Sultanahmet’in huzurlu atmosferiyle buluşunca da ortaya çok keyifli bir mekan çıkmış. Şık dekorasyonu ve rahat sandalyeleri ile de kahvaltı keyfinizin uzun sürmesini sağlayan yerlerden. İç mekanın çok büyük olmadığını bu nedenle özellikle hafta sonları mutlaka rezervasyon yaptırmak gerektiğini de burada eklemeliyiz. Zira konum açısından turistlerin yoğunlukta olduğu, etrafı otellerle çevrili bir alanda bulunduğundan ve elbette ki kaliteli kahvaltısından dolayı bir hayli kalabalık olabiliyor.

Özetle Saade Kahvaltı, Sultahahmet’in nev-i şahsına münhasır atmosferi eşliğinde, martıların çığlıklarının boğazın esintisine karıştığı bir konumda, ev yapımı taze lezzetleri konuklarına sunan, eşsiz bir kahvaltı deneyimi yaşamayı sağlayan, özellikle hafta sonu kahvaltılarının ilk tercihlerinden olan çok keyifli bir mekan. Yolunuz düştüğünde, fırsatınız olduğunda, ve sevdiklerinizle keyifli bir kahvaltı yapmak istediğinizde mutlaka uğramanız gereken bir yer. Salı günleri kapalı olan işletme, diğer günlerde hizmet vermeye devam ediyor.

Adres ve İletişim

Adres:

Sultanahmet Mahallesi, Akbıyık Caddesi, No:90, Darussaade Otel, Fatih/İstanbul

GPS:

41.0040723, 28.9787492

Mekan için bana rota çiz

Çalışma Saatleri

Pazartesi

9:00 -

Salı

9:00 -

Çarşamba

9:00 -

Peşembe

9:00 -

Cuma

9:00 -

Cumartesi

9:00 -

Pazar

9:00 -

Mekan Özel Bilgi

Bugünün Menüsü

26 Mayıs 2019
Geçerli gün için günlük menü yok

Özellikler

Vale

0İncelemeler

Hijyen ve Temizlik
İlgi ve Alaka
Servis ve Hizmet
Ortam ve Ambians
Yemek ve İçecekler
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed